I Rzeszowskie zawody symulacji medycznej

W dniu 15.11.2019 r. w Centrum Symulacji Medycznej Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się zawody symulacji medycznej dla pielęgniarek i położnych. Zawody zostały zorganizowane w ramach projektu „SIMhealth – pielęgniarstwo i położnictwo XXI wieku. Rozwój kształcenia praktycznego Pielęgniarek i Położnych z wykorzystaniem Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

W rywalizacji wzięły udział zespoły studentów z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Każda drużyna miała do wykonania 4 zadania: Zgrabna mama, Opóźniony zapłon, Powrót do przeszłości, Code blue.

Komisja sędziowska składała się z przedstawicieli poszczególnych uczelni. Poziom rozgrywek był wysoki i wyrównany.

I miejsce zajął zespół z Uniwersytetu Rzeszowskiego, II miejsce Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, zaś III miejsce Uniwersytet Zielonogórski.

Serdecznie gratulujemy!