Wizyta pracowników naukowych z Uniwersytetu Atatürka w Erzurum

Zakład Pielęgniarstwa i Zdrowia Publicznego gościł w dniu 25 kwietnia 2023 r. przedstawicieli Uniwersytetu Atatürka w Erzurum: profesor Nuray Bingöl, profesor Esra Yildiz oraz asystent profesora Eda Ay.

Wizyta obyła się w Centrum Symulacji Medycznej i składała się z części teoretycznej wraz z panelem dyskusyjnym, gdzie zaprezentowane zostały prelekcje nt. Clinical Nurses Knowledge and Attitudes towards patients with epilepsy: an example from Turkey, Validy of the scale oraz Anxiety and copyng strategies among Nursing Students During the Covid – 19 Pandemic: An example form Turkey oraz z części praktycznej, gdzie przedstawiono nowoczesną infrastrukturę Centrum Symulacji Medycznej, w tym sale ćwiczeniowe dedykowane do przeprowadzenia egzaminów typu OSCE, salę do badania fizykalnego oraz inne sale wysokiej wierności. Goście mieli także okazję obserwacji zajęć prowadzonych w ramach przedmiotu Anestezjologia i pielęgniarstwo w zagrożeniu życia.

Opiekunem wydarzenia w ramach programu Erasmus+ byli: mgr Anna Wójcik oraz dr hab. Paweł Więch, prof. UR, Centrum Symulacji Medycznej reprezentował dr Grzegorz Kucaba – Kierownik CSM oraz mgr Marek Muster. W spotkaniu uczestniczyli także pracownicy i studenci kierunku pielęgniarstwo I i III roku.