Finał Ogólnopolskich Zawodów Symulacji Medycznej SIMchallenge 2023 za nami!

W tym roku gospodarzem wydarzenia było Centrum Symulacji Medycznej w Rzeszowie.
W walce o puchar starło się 12 drużyn z całej Polski. Interdyscyplinarne zespoły studentów zmagały się z 6 przygotowanymi dla nich stacjami.

W międzyczasie uczestnicy zawodów brali udział w warsztatach szkoleniowych, za których organizację serdecznie dziękujemy naszym partnerom.

Pozornie łatwe zadania okazały się dla drużyn dość trudnym zadaniem, jednak stacje oraz tematykę warsztatów studenci oceniali jako zaskakujące i ciekawe.

Po zwycięstwo sięgnęła drużyna z Łodzi, drugie miejsce na podium wywalczyła drużyna z Bydgoszczy, zaś na trzecim miejscu znalazł się zespół z Lublina.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy, aby ta pasja do swojej przyszłej profesji i zaangażowanie, którego byliśmy świadkami, rosła wraz z ich doświadczeniem.
Dziękujemy również Sędziom, którzy podjęli się wyzwania oceny zawodów, a także technikom i pozostałym osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.

Poniżej załączamy fotorelację.